fbpx

YETİŞKİN YÜZ KIRIKLARI

Kusursuz Görünüm Mutlu Hayatlar
imgsolbolumlar-yetiskinyuzkiriklari

YETİŞKİN YÜZ KIRIKLARI

YETİŞKİN YÜZ KIRIKLARI NEDİR?

Yüzde alın, burun, gözü çevreleyen kemikler, elmacık kemiği, alt ve üst çene kemiklerinin travmatik kırıkları plastik ve rekonstrüktif cerrahinin ilgi alanıdır.
Kırıklar tek bir kemikte tek bir hatta olabildiği gibi trafik kazası gibi yüksek enerjili yaralanmalarda tüm yüz kemiklerini ilgilendiren komplike şekilde de olabilir.

UYGULAMA ADIMLARI NELERDİR?

Yaşamsal sorunların olmadığı yüz kemik kırıkları yüzde aşırı ödem gelişmeden mümkünse ilk 24 saatte onarılır. Eğer çeşitle nedenlerle bu süre geçmiş ise tıbbi tedavi ile birkaç gün ödemlerin gerilemesi beklenir ve kesin tedavi için ameliyat planlanır.
Cerrahi tedavi, kırık hatlarının tamamen ortaya konması, kırıkların doğru şekilde yerine oturtulması ve titanyum plak ve vida sistemleri ile kırıkların tespit edilmesi esasına dayanır. Kırık hatlarını ortaya koymak için yapılan kesiler ağız içerisinden veya kolay gizlenebilecek alanlardan yapılır. Kırığın yeri ve biçimine göre kullanılan plak-vida sistemleri değişir. Bazılarının ömür boyu vücutta kalmasında sakınca yoktur. Bazı plak-vida sistemleri ise kemik kaynaması için yeterli süre geçtikten sonra çıkartılır. Travma sonucu kemik kayıpları oluşmuş ise bu alanlara vücudun diğer bölgelerinden alınan kemikler konulabilir.
İlk tedavisi yetersiz yapılan olgularda ikincil üçüncül girişimler gerekebilir.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Bu uygulama kafatası bölgesine uygulanır.

GÜZELLİĞİNİZİ BERABER KEŞFEDELİM.

İletişim

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin

Start typing and press Enter to search