fbpx

SÜNNET

Kusursuz Görünüm Mutlu Hayatlar
imgsolbolumlar-sunnet

SÜNNET

SÜNNET NEDİR?

Sünnet penisin ucunda, idrar çıkış deliğini kapatan ve o bölgede kapalı boşluk oluşturan cilt katlantısının kesilerek alınmasıdır. Çok eski tarihlerden bu yana farklı toplumlarda geleneklerin gereği olarak veya bazı dinlerde ön şart olarak uygulanmaktadır. Anlaşılmaktadır ki ilkel dönemlerde dahi tıbbi faydaları tam açıklanamasa da sünnetin pratik faydaları fark edilerek yaygınlaştırılmıştır.

UYGULAMA ADIMLARI NELERDİR?

Penisin hissizliği ve cerrahi bölgenin temizliği sağlandıktan sonra alınacak olan cilt katlantısının yapışıklıkları açılır, kesme hattı belirlenir. Daha sonra cerrahi olarak tercih edilen tekniğe göre sirkumsizyon veya gyotin insizyonu şekilinde, makas ya da bistüriyle penis ucunu kapatan cilt katlantısı kesilir. Kendisi eriyen ince ipliklerle ya da bipolar hassas koterle kanamalar kontrol edilir. Cilt yine kendisi eriyen ince ipliklerle dikilir.

Sünnet aslında toplumumuzda önemsenen bir ameliyattır ancak doğru cerrahlar tarafından yapılmadığında ergenlik dönemlerinden sonra erken boşalma ve karşılıklı orgazm olamama gibi sorunlara neden olmaktadır. Bu nedenle sünnet derisinin iç mukoza kısmında fazla mukoza bırakılmamasına dikkat edilmelidir.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Bu uygulama penis bölgesine uygulanır.

GÜZELLİĞİNİZİ BERABER KEŞFEDELİM.

İletişim

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin

Start typing and press Enter to search