fbpx

PRP YÜZ UYGULAMASI

Kusursuz Görünüm Mutlu Hayatlar
imgsolbolumlar-prpyuzuygulamasi

PRP YÜZ UYGULAMASI

PRP YÜZ UYGULAMASI NEDİR?

Platelet Rich Plasma: platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen uygulamanın kısaltılmış ismidir. Bu uygulama kişiden alınan ortalama 10 cc miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrifüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen plateletten zengin plazmanın yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.

UYGULAMA ADIMLARI NELERDİR?

Kişiden uygulama alanına göre bir ya da iki tüp ( 16-23 ml ) kan alınır, santrfüj edilerek plateletleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan plateletlerden zengin plazma enjektöre çekilerek mezoterapi şeklinde cilde uygulanır, cildi canlandırıcı ve gençleştirici etkisi uygulamadan birkaç hafta sonra ortaya çıkar. Hazırlık ve uygulama 15-20 dk süren kısa bir işlemdir.
PRP uygulaması cilt içine uygulanan mikroenjeksiyonlar şeklinde yapılır. Kan alınması ve mikroenjeksiyon ile uygulama esnasında duyulan hafif bir rahatsızlıktan başka bir acı hissi beklenmez. PRP ile mezoterapi uygulaması çoğunlukla cilt içine yapılır.
Uygulamadan hemen sonra erken dönemde ciltte bir canlanma ortaya çıkar, ancak ideal sonuçların görülmesi için 2 hafta aralıklar ile 3 veya 4 uygulama gerekir. Bu uygulamalardan sonra ( yani 1 kür uygulandıktan sonra ) kalıcı bir etki belirgin hale gelir.
3 veya 4 uygulamadan oluşan kürler ciltte bir düzelme sağlar. Ancak elde edilen düzelmenin sürekliliği için 12-18 ayda bir kür tedavisi tekrarlanmalıdır. Bu sayede daha kalıcı bir etki elde edilebilir.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Bu uygulama yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanır.

Prp Yüz Uygulaması

GÜZELLİĞİNİZİ BERABER KEŞFEDELİM.

İletişim

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin

Start typing and press Enter to search