fbpx

LIPOSUCTION (LİPOSAKŞIN)

Kusursuz Görünüm Mutlu Hayatlar
imgsolbolumlar-liposuction

LIPOSUCTION (LİPOSAKŞIN)

LIPOSUCTION NEDİR?

Kilo problemleri olmayan fakat bölgesel olarak zayıflama yöntemleriyle giderilemeyen yağlanmalara sahip kişilerde, var olan fazla yağ dokusunun uzaklaştırılması ve vücuda daha iyi bir şekil kazandırılması için uygulanan cerrahi yöntemlere liposuction (liposakşın) ismi verilir. Halk arasında genellikle yağ aldırma olarak nitelenen liposakşın günümüzde en çok uygulanan estetik operasyonlardan biridir.

UYGULAMA ADIMLARI NELERDİR?

Liposuction genel olarak çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 mm’lik kesiler içinden, 2-3 mm çapındaki ince ve uzun kanüller kullanılarak vakumlanması ve uzaklaştırılması şeklinde uygulanır.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Bu uygulama özellikle kalça, basen, karın, bel, diz gibi inatçı yağlanmaların ve bölgesel fazlalıkların görüldüğü bölgelere uygulanır.

LIPOSUCTION TEKNİKLERİ NELERDİR ?

Klasik liposakşın : Ameliyat edilecek yerin yakın bir noktasından deride bir kesi oluşturulur. Bu deliğin içinden kanül adı verilen borular sokulur. Kanülün dışarıdaki ucu vakum yapan bir alete bağlıdır. İç ucu hareket ettirilerek yağların parçalanmasını sağlar. Parçalanan yağ vakumla çekilir.

Ultrasonik liposuction (VASER) : Bu teknikte ultrasonik enerji ile liposakşın yapılır. Doku hasar düzeyi daha azdır. Alınan yağ dokular vücudun diğer alanlarında kullanılabilir. İyileşme süresi ve morluk daha az olmaktadır.

Vibroliposuction : Klasik liposuction tekniğinde, kanülün ileri geri eylemini cerrahın kol hareketleri sağlarken, vibroliposuction tekniğinde, kanülün ileri geri eylemini kanülün sap kısmına yerleştirilen bir motor sağlar.

Lazer liposakşın : genellikle diğer yöntemlerle kombinasyon halinde kullanılan bir yöntem olup deride sarkma oluşmasını engellemek amacıyla kullanılır.

RİSKLERİ VAR MIDIR?

Bu ameliyatın riskleri diğer ameliyatlardan daha farklı değildir. Örneğin genel anestezi adı altında olan herhangi bir ameliyatta risk ne kadarsa, bu ameliyatta da o kadardır. Hastaların ek olarak başka rahatsızlıkları yoksa, rutin bir ameliyat gerçekleşebilir.

AMELİYAT SONRASI ?

Genel anestezi ameliyatı olan hastalar bir süre doktor kontrolü altında kalmalıdır. Ameliyat sonrası oluşan ağrılar doktorunuzun verdiği ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Ameliyat bölgesinde şişlikler ve morluklar oluşabilir. Bu izlerin geçme süresi 2-3 haftadır. Dikiş varsa 5-10 gün içinde alınmalıdır. Şişliklerin inmesi ve vücut hatlarının belirmesi 8 haftayı bulacaktır. Ameliyat yara izleri de 2-6 ay içinde belli belirsiz hale gelir.

GÜZELLİĞİNİZİ BERABER KEŞFEDELİM.

İletişim

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin

Start typing and press Enter to search