fbpx

KAPALI RİNOPLASTİ

Kusursuz Görünüm Mutlu Hayatlar
imgsolbolumlar-kapalrinoplasti

KAPALI RİNOPLASTİ

KAPALI RİNOPLASTİ NEDİR?

Estetik burun ameliyatı tekniklerinden olan kapalı rinoplasti, açık rinoplastide olduğu gibi burun delikleri arasındaki bölmenin dış kısmından ters ‘’V’’ şeklinde bir kesi yapılmaz. Kapalı rinoplastide yapılan bütün kesiler burun deliklerinin içinden yapılır. Bu sayede burun ucunda açık rinoplastide olduğu gibi dikiş izi olmaz.

KAPALI TEKNİĞİ AVANTAJLARI NELERDİR?

Kapalı rinoplasti burun estetiği günümüzde en fazla tercih edilen ameliyat teknikerinden birisidir. Her iki burun deliğinin içinde açılan ufak kesiler ile burundaki sorunlar giderilir. Kapalı teknik ile burun derisi ve burun içindeki yumuşak dokuların açılmasına gerek kalmaz. Bu sayede cilt ve yumuşak doku çok daha az hasar görür. Burnun iyileşme süreci hızlanır. Burun ucunda hiçbir şekilde yara izi kalmaz.

KAPALI TEKNİK İLE BURUNDAKİ HANGİ SORUNLAR GİDERİLEBİLİR?

Kapalı rinoplasti tekniği her türlü burun estetiği sorununun tedavisinde kullanılabilir. Burun kemiği eğriliği, burun kemeri, burun sırtı, burun ucu, burun kanatları sorunu olanlar ve benzeri durumlarda kullanılabilir. Kapalı burun estetiğinde burundaki şekil bozukluklar burun deliklerinin içinden açılan kesilerden girilerek, kırmadan burun estetiği ve törpüleme teknikleri ile tedavi edilebilir. Gerekli durumlarda kıkırdak doku nakli yapılabilir.

UYGULAMA ADIMLARI NELERDİR?

Kapalı teknik rinoplasti genel anestezi altında ortalama 1,5 saat süren bir operasyon ile gerçekleştirilir. Kullanılacak olan anestezi çeşidine burundaki müdahalenin boyutuna, hastanın genel sağlık durumuna, hastanın ve cerrahın seçimine göre karar verilir. Ancak birçok cerrah genel anestezi kullanmayı tercih eder. Ameliyatın ardından rahat nefes alma imkanı sunan silikon tampon ve termoplastik ateller kullanılır. Burnun üzerine ise koruyucu bant yapıştırılır. Bu bantlar ten rengi de dahil olmak üzere çeşitli renk seçeneklerine sahiptir. Böylece geleneksel yöntemlerdeki gibi alçı ve tampon kullanımı ortadan kalkmış durumdadır. Ameliyattan5 ya da7 gün sonra ateller çıkarılır. Burun içine atılan dikişler ise kendiliğinden kaynayan dikişler olduğu için alınmasına gerek olmaz.

Kapalı rinoplasti septuma müdahale gerekmeyen ve minimal estetik problemleri olan hastalara uygulanmaktadır. Son zamanlarda kapalı ve açık tekniklerin kombinasyonları olan ameliyat teknikleri de günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kemik çatının şekillendirilmesinde letdown ve push-back teknikleri uygun hastalarda kullanılabilmektedir.

GÜZELLİĞİNİZİ BERABER KEŞFEDELİM.

İletişim

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin

Start typing and press Enter to search