fbpx

KALÇA ESTETİĞİ

Kusursuz Görünüm Mutlu Hayatlar
imgsolbolumlar-kalcaestetigi

KALÇA ESTETEĞİ

KALÇA ESTETİĞİ NEDİR?

Kalça ya da popo estetiği, kalçaların daha dik, belirgin veya daha küçük ve düz olarak şekillendirilmesi operasyonlarına verilen genel isimdir. Kalça estetiğinde ideal kalça şeklinin nasıl olması gerektiği konusunda aslında tam bir uzlaşma yoktur.

Kalça problemleri değerlendirilirken yağ doku, cilt yapısı ve yer çekimi gibi faktörlerin birlikte değerlendirilmesi gerekir :

  1. Yağ dokusu: Kadın kalça şeklini büyük oranda içerdiği yağ dokusu miktarı ve dağılımı belirliyor. Yani belli bölgelerde eğer yeterli yağ olmazsa aşırı kaslı ve erkeksi bir yapı oluşuyor. Bunun tam tersi belli bölgelerde aşırı yağlanma varsa bu sefer yine göze hoş görünmeyen bir kalça şekli ortaya çıkıyor.
  2. Cilt yapısı: Yağ dağılımı ne kadar iyi olursa olsun eğer cilt yapısı bozuksa selülit olarak bilinen bir problem ortaya çıkıyor. Selülit meselesi aslında daha çok kadınlar arası bir yarışma konusudur. Selülit deri yüzeyinin portakal kabuğuna benzer şekilde ince ince girinti çıkıntılar ile deforme olmasıdır.
  3. Yer çekimi: Yer çekimi her şeyi aşağı doğru çeker. Kalçalarda bu çekimden nasibini alır ve yaşlandıkça bütün kalçalar aşağı doğru sarkar. Bu da kalçaları çirkin gösterir. Özetle ideal kalça ideal yağ dağılımı olan, selülitsiz ve yüksekte duran bir yapıda olmalıdır.

UYGULAMA ADIMLARI NELERDİR?

Söz konusu işlem için öncelikle kişinin vücut hatları belirlenir. Vücut hatlarının orantısı ve bel inceliği bacak yapısına göre kalçaların yuvarlaklığı ne derece dik olabileceği saptanır ve ameliyatta yapılacak şekil bu metod ile kararlaştırılır.

Operasyon, genel anestezi altında gerçekleştirilir. Nasıl bir popo formu yapılacağına bağlı olarak ameliyat şekli belirlenir ve uygulanır. Gerekli işlemler yapılır ve kesiler kapatılarak operasyon sonlandırılır. Cerrahi müdahale ile 4 şekilde kalça estetiği ameliyatı yapılır.

Bunlar;
Silikon yerleştirilmesi:
Bu yöntem popoda hacim yaratmak ve düz şekli dik hale getirmek için kalçalara silikon bir protez yerleştirilmesidir.

Liposuction: Bilinen yağ alma işlemidir. Şekillendirmek için küçültülmek istenilen kalçalarda belli noktalardan yağ dokuları alınır. En önemli kısım yağ dağılımını doğru belirlemektir. Sadece yağ dengesini değiştirerek kalçaları hem ideal şekilde, hem selülitsiz hem de yeterince yüksekte tutabilirsiniz. Bunun için kullanılan yöntem yağları fazla oldukları yerlerden almak ve eksik olan bölgelere vermektir. Yağ alma yöntemi “liposuction” olarak bilinir. Yağlar 2–3 mm. inceliğindeki tüpler yardımı ile emilir. Bu birçok estetik müdahaleye kıyasla kolay bir işlemdir. Lokal anestezi ile yapılır ve genellikle bir saatten kısa sürer. Özellikle kalça şeklini en çok bozan ve en sık görülen problem olan “basen” yağlanmalarını bu yöntemle ile yok etmek çok kolaydır.

Yağ transferi: Bu işlem bazı noktalardan liposakşın ile alınan yağların orantısız ve küçük alanlara enjekte edilmesidir. Bu yöntem ile hem orantı sağlanır hem de büyütme sağlanır. Doğru bir planlama yapılır ve tam olarak fazla olan yağlar alınıp eksik yerlere verilirse çok başarılı bir ameliyat olabilir.

Dolgu Enjeksiyonu: Hazır olan dolgu maddelerinin ilgili bölgeye enjekte edilmesi ile hacim ve dikleştirme sağlanır.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Bu uygulama kalça bölgesine uygulanır.

GÜZELLİĞİNİZİ BERABER KEŞFEDELİM.

İletişim

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin

Start typing and press Enter to search