fbpx

FRAKSİYONEL LAZER

Kusursuz Görünüm Mutlu Hayatlar
imgsolbolumlar-fraksiyonellazer

FRAKSİYONEL LAZER

FRAKSİYONEL LAZER NEDİR?

Yara, yanık, kesik, sivilce izlerinde, yüz ve boyun kırışıklıklarında, cilt gençleştirmede ve çatlak tedavisinde birçok yöntem kullanılmakla beraber son yıllarda lazer tedavisi ön plana çıkmıştır. Kullanılan lazerlerden en etkili olanlardan biri de Fraksiyonel Lazer’dir.

UYGULAMA ADIMLARI NELERDİR?

Fraksiyonel lazer ışınları ile derinin sıcaklığı artırılıp buharlaşma sağlanarak derinin en üst tabakası soyulmaktadır. Fraksiyonel lazer teknolojisi ile problemli deriye lazer ışın demetleri süzülerek gönderilir ve mikron çapında çok sayıda deriye uyarı gönderilir. İyileşme, lazer uygulanan bölgenin çevresindeki hasar görmemiş hücrelerin çoğalması, fibroblastların uyarılması ve sonuçta kollajen sentezinin tetiklenmesi ile olur. Sonuçta ciltte yenilenme, gözeneklerde sıkılaşma, ciltteki iz ve lekelerde büyük oranda azalma ve derinin genel görünümde düzelme fark edilir.
Fraksiyonel lazer tedavisi sırasında hafif yanma iğnelenme olabilir. Seans sayısı mevcut durumun şiddetine ve uygulama derinliğine göre 4-6 haftada bir, ortalama 2-6 seans olacak şekilde düzenlenir.
Uygulama sonrasında ciltte birkaç gün süren kızarıklık olabilir. Hasta uygulama öncesinde güneşe maruziyetten, solaryumdan, ışık hassasiyeti yapan ilaçlardan (izotretinoin, tetrasiklinler, kinolonlar..), cildi tahriş eden uygulamalardan (peeling gibi) kaçınmalıdır. Hasta işlem sonrasında ödemi ve kızarıklığı azaltmak amacıyla soğuk kompres yapmalı, güneşten koruyucu krem kullanmalı, antibiyotikli ve epitelizan kremler ve nemlendiricilerle cilt bakımı yapmalıdır.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Bu uygulama tüm vücut bölgesine uygulanır.

GÜZELLİĞİNİZİ BERABER KEŞFEDELİM.

İletişim

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin

Start typing and press Enter to search