fbpx

EPİSPADİAS

Kusursuz Görünüm Mutlu Hayatlar
imgsolbolumlar-epispadias

EPİSPADİAS

EPİSPADİAS NEDİR?

Epispadias 30 bin canlı doğumda bir görülen çok nadir bir dış genital organ gelişim bozukluğudur. İdrar deliğinin penisin insan yüzüne bakan kısmında pubis kemiğinden penisin ucundaki etli kısmı olan glans penise kadar herhangi bir yere açılmasıdır.

UYGULAMA ADIMLARI NELERDİR?

Epispadias nadir bir tür doğum kusurudur. Konjenital, yani bir bebek doğduğunda var demektir. Doğum kusurları üretranın düzgün gelişimini etkiler. Üretra idrar yolunda idrarın vücudundan çıktığı boru şekilli bir organtır. Bu anormallik, üretral deliğin anormal bir yere yerleştirilmesine neden olur.

Bu durumda erkeklerde, üretranın açılması genellikle penisin tepesine yerleştirilir. Üretral açıklık yanlar boyunca da olabilir ve her iki konumda da açıklık tüm penisin uzunluğunu uzatabilir. Dişi epispadialarda üretranın açılması normalden daha uzun, daha geriye ve daha büyük olabilir. Erkek epispadias, sadece erkekleri etkileyen bir üretra anormalliği olan hipospadia epispadiasın aksine. Bu durumda üretral delik penisin altında belirgin bir şekilde bulunur.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Bu uygulama penis bölgesine uygulanır.

GÜZELLİĞİNİZİ BERABER KEŞFEDELİM.

İletişim

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin

Start typing and press Enter to search