fbpx

DİODE LAZER

Kusursuz Görünüm Mutlu Hayatlar
imgsolbolumlar-diodelazer

DİODE LAZER

DİODE LAZER NEDİR?

İstenmeyen kılların kalıcı bir biçimde giderilmesi için lazer epilasyon en sık talep edilen kozmetik prosedürlerden biri olmuştur. Yüksek talebe ek olarak, lazer teknolojisindeki yenilikler daha yeni lazer sistemlerinin gelişmesine neden olmuştur. Diode lazer fotoepilasyon sistemleri içinde en uygun seçeneklerden biridir.
Diyotlar akımı bir yönde iletip diğer yönde bloke eder. Bu özelliği taşıyan, çeşitli diyotlar çok çeşitli teknik uygulamalarda işe yarar. Bazı yarı iletken diyotlar, elektrikle uyarıldığında ışık saçar. (Light emmitting diodes LED). Aynı şekilde diyotlardan ışık gibi lazer de elde edilebilir.

UYGULAMA ADIMLARI NELERDİR?

Diode lazerler dünyada yaygın olarak kullanılan epilasyon lazerleridir. Diode lazerler diğer lazerlerden farklı teknik özelliklere sahiptir. Teknik farklardan biri diode lazerin ciltte alexandrite lazerden daha derine inebilmesidir. Bu derinlik en derindeki kıl köklerine kadar ulaşmaya olanak sağlar. Küçük miktardaki bu derinlik deri içinde büyük bir derinliğe denk gelir. Bu nedenle önemlidir. Deri sırt gibi bölgelerde daha kalındır. Lazer bilindiği gibi kıl köklerine etki ederek epilasyon sağlar. Lazer kıl köklerine yeterince ulaşamazsa etkisi sınırlı kalır. Beklenen epilasyon başarısı sağlanamaz.
Diode lazer kıl kökleri derinde olan bölgelerde de etkili epilasyon sağlayabilir. Bu durum özellikle yüz bölgesinde ve erkeklerdeki sırt, omuz epilasyonunda avantaj sağlar. Diode lazerin bir başka özelliği ise melanin tarafından daha az tutulmasıdır. Aslında bu kıl kökü etkinliği için istenmeyen bir durumdur. Koyu cilt yapısına sahip olan kişilerde ise bu durum avantaj sağlar. Diod lazer bu özelliği sayesinde alexandrite lazerin uygulanamadığı koyu renk ciltlerde de kullanılabilir. Koyu ciltler için en iyi lazerlerden biri diode lazerdir. Diode lazer epilasyon ince tüylerde de başarılı olmaktadır.
Diode epilasyon tüm vücut bölgelerindeki kalın kıllarda da son derece etkili bir lazerdir. Diode lazerin genital dahil her bölgede başarı sağladığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Bu uygulama tüm vücut bölgesine uygulanır.

GÜZELLİĞİNİZİ BERABER KEŞFEDELİM.

İletişim

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin

Start typing and press Enter to search