fbpx

CİLT BAKIMI

Kusursuz Görünüm Mutlu Hayatlar
imgsolbolumlar-ciltbakimi

CİLT BAKIMI

CİLT BAKIMI NEDİR?

Cilt güzelliği, başta kadınlar olmak üzere herkesin önem verdiği bir konudur. Sivilce ve siyah noktalarla uğraşmak, makyajla uyumak, makyajı iyi temizlememek ya da cilt bakımlarını aksatmak cildi yıprattığı gibi büyük cilt problemlerine de yol açmaktadır. Alkol ve sigara tüketimi, beslenme alışkanlıkları ve çevresel etmenlerce zamanla canlılığını yitiren cildin düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir.

Cildin tazeliğini ve pürüzsüzlüğünü korumak için yapılması gereken cilt bakımı, cilt üzerinde biriken ölü tabakayı temizleyerek cildi yenilemek için yapılan uygulamaları kapsar. Daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılan düzenli cilt bakımı ile ciltte oluşan aknelerin giderilmesi, doğum veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelen cilt lekelerinden cildin arındırılması, cilt gözeneklerinin sıkıştırılması, ciltte renk değişikliklerinin eşitlenmesi sağlanmaktadır.

UYGULAMA ADIMLARI NELERDİR?

Evde kendiniz bitkisel veya kozmetik ürünler ile doğal cilt bakımı yapabileceğiniz gibi, cilt bakım merkezlerinde de uzmanlara bakımınızı uygulatabilirsiniz. Eğer cildinizde kalınlaşma, yoğun ve büyük lekeler gibi problemler varsa, bu lekeler için profesyonel cilt bakım uzmanlarından yardım almanız gerekmektedir.

Kliniğimizde cilt bakımı için uzman estetisyenlerimiz eşliğinde ve Aqupeel cihazı ile ve modern ekipmanlarımız ile cilt bakımı yapılmaktadır. Ayrıca mesoestetic kabin bakım ürünleri ile üst düzey cilt bakımı ve cilt tazelemesi için gerekli tüm ürünler bulunmaktadır.

Gençlik yıllarında özellikle sivilce ve siyah nokta olarak görülen cilt problemleri, evde uygulanabilecek basit cilt bakımı yöntemleri ile giderilebilirken bu dönemden sonra evde bireysel olarak yapılan cilt bakım rutinleri yeterli olmamaktadır. Özellikle kadınların 25 yaşından sonra ayda bir veya ihtiyaçlarına göre 2 hafta bir profesyonel cilt bakımı yaptırmaları gerekmektedir. Aknesi olan hastalarda mesoclinic aknelan serisi ve Aquapeel cihazıyla aylık periyotlarda cilt bakımı yaptırabilirsiniz.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Bu uygulama tüm vücut bölgesine uygulanır.

GÜZELLİĞİNİZİ BERABER KEŞFEDELİM.

İletişim

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin

Start typing and press Enter to search